BİR tasarımcı, GİRİŞİMCİ VE MENTOR OLARAK

İnsanlara karşı doğal bir merakım var; detaylara odaklı ve sıradışı düşünmeye eğilimliyim.

Öğrencilere, girişimlere ve topluluklara ilham vermek ve güç kazandırmak için çalışıyorum. Pozitif sonuçları destekleyen dijital araçlar ve hizmetlere odaklanan, misyon odaklı bir Ürün Tasarımcısı olarak faaliyet göstermekteyim.
From small startups
to large enterprises.

Geleceği tasarlamak, bir elmas kadar değerli.

Karmaşık kullanıcı deneyimi problemlerini Double Diamond yöntemiyle analiz ediyor, bütünlüğe odaklı çözümler üretiyorum.

Nasıl çalışıyorum?

Bir tasarımcı olarak, çeşitlilik gösteren beceri ve deneyim yelpazem sayesinde herhangi bir projeye veya fırsata benzersiz görüşler ve değer katabiliyorum.

Double Diamond tasarım sistemi kullanarak tasarım zorluklarına yapılandırılmış ve stratejik bir yaklaşım getiriyorum, bu da sorunun tüm yönlerini göz önünde bulundurduğumdan ve iyi bilgilendirilmiş ve kapsamlı bir şekilde test edilmiş bir çözüme ulaştığımdan emin olmamı sağlıyor.

1. Keşfet

İlk olarak, ele almayı amaçladığım sorunu tam anlamıyla kavramaya başlarım. Araştırma ve kullanıcı görüşmeleri yoluyla bilgi ve içgörüler elde ederim. Ayrıca, projenin kapsamını açıklar ve herhangi bir sınırlamayı veya engeli belirlerim.

2. Tanımla

Tanımlama aşamasında, Keşfet aşamasında toplanan içgörüleri alır ve sorunu daha net bir şekilde tanımlamaya ve kullanıcı ihtiyaçlarını derinlemesine anlamaya başlarım. Bunu, kullanıcı kişaları veya bir sorun ifadesi oluşturarak yapabilirim. Aynı zamanda muhtemel çözüm önerileri için beyin fırtınası yapmaya ve MVP (Minimum Viable Product) yaklaşımını kullanmaya başlarım.

3. Geliştir

Geliştirme aşamasında, kavramları daraltmaya ve geliştirmeye başlarım. Kavramları gerçek kullanıcılarla test etmek ve değerlendirmek için prototipler veya taslaklar geliştiririm. Ayrıca kullanıcı akışı ve estetik tasarım gibi tasarım detayları üzerine düşünmeye başlarım.

4. Sunum

Sunum aşamasında, tasarımı nihai hale getirir ve projenin gereksinimlerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşıladığından emin olurum. Tasarımı uygulamak için geliştiricilerle işbirliği yapar ve geri bildirim toplamak için kullanıcı testleri yaparım. Tasarım yayınlandığında, performansını izler ve gerekli iyileştirmeleri veya ayarlamaları yaparım.

Beni daha yakından tanımak için.

Bir tasarımcı, girişimci ve mentor olarak, çeşitlilik gösteren beceri ve deneyim yelpazem sayesinde herhangi bir projeye veya fırsata benzersiz görüşler ve değer katabiliyorum.

Tasarımcı

Tasarımcı Alanında 3.5 yıldan fazla deneyime sahip deneyimli bir product designer olarak, insan odaklı tasarım, kullanılabilirlik testleri, atomic design system ve yüksek çözünürlüklü prototip geliştirdim. Kullanıcılar için anlamlı ve kalıcı deneyimler sunan sezgisel ve görsel olarak çekici ürünler yaratma konusunda güçlü bir geçmişe sahibim.
Tasarımcı olarak, kullanıcıların yaşamlarını iyileştirmek için tasarımı kullanma tutkusu ve mesleğimde sürekli kendimi zorlamak ve gelişmek isteğiyle yönlendiriliyorum.
Hangi projede çalışırsam çalışayım, amacım her zaman kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan fonksiyonel ve estetik olarak hoş dijital ürünler oluşturmaktır.

Tasarım, girişimcilik, mentorluk veya herhangi bir konu hakkında sohbet edelim. 😎

© 2023, Murat Çelik — Product Designer. Samsun, TR 🇹🇷